Modlitwa.

Parafia Rzymskokatolicka pw Świętego Dominika
....... ul. Głowackiego 11 48-300 Nysa konto ING.11 1050 1490 1000 0022 5235 4226

77 40-93-155
nysadominik@opw.pl

Modlitwa o zatrzymanie epidemii koronawirusa i dar zdrowia

Ojcze miłosierdzia, pełni ufności prosimy Ciebie, aby nieszczęście epidemii nie siało już więcej zniszczeń i udało się ją jak najszybciej opanować. Prosimy Cię, Boże, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój tym miejscom, do których dotarła choroba. Wspieraj i chroń personel medyczny troszczący się o chorych. Błogosław wszystkim, którzy starają się opanować sytuację. Do grona zbawionych przyjmij zmarłych na skutek tej choroby i pociesz ich rodziny.

       Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie. Udziel nam pokoju i zdrowia. Niech Twój Święty Duch umocni naszą wiarę, obdarzy nas nadzieją i miłością.

      Matko Boża, nasza Opolska Pani, jak w minionych wiekach, tak i dzisiaj chroń nas i opiekuj się nami. Prowadź nas w miłości do Twojego Syna Jezusa Chrystusa – naszej jedynej nadziei.

     Święty Rochu, nasz patronie, módl się na nami. Amen.

                                                                   Za zgodą Kurii Diecezjalnej w Opolu nr 1/I/2020-KNC-K

.     Szczepienie przy parafiach – 3. edycja. 

 W niedzielę 17 października zostaną uruchomione punkty szczepień przeciwko Covid-19 w 16 parafiach naszej diecezji. Prosimy o dodanie w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych informacji na ten temat, wstawiając nazwę punktu najbliżej położonego kościoła lub budynku OSP. Proponowana treść ogłoszenia: W ramach Narodowego Programu Szczepień Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale Wojewody Opolskiego i we współpracy z miejscową Strażą Pożarną, organizuje  w przyszłą niedzielę tj. 17 października punkt szczepień przeciwko Covid-19 przy kościele (św. Bartłomieja w Głogówku, św. Jakuba w Lubrzy, św. Jana Chrzciciela w Obrowcu, Bożego Ciała w Oleśnie, Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim, św. Piusa X i św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu Blachowni, św. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu Pogorzelcu, św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie, NSPJ w Zawadzkiem, Trójcy Świętej w Leśnicy, NSPJ w Kluczborku, MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, św. Marii Magdaleny w Lewicach, św. Piotra i św. Pawła w Zubrzycach)/ przy budynku OSP (w Żelaznej pow. Opolski, w Zawadzie.) Punkt szczepień będzie czynny w godz. 8.00-13.00. Osoby chcące przyjąć szczepionkę powinny mieć przy sobie dowód osobisty. Dostępne będą szczepionki firm Pfizer i Johnson&Johnson. W kontekście minionych wydarzeń i kolejnego wzrostu zachorowań potraktujmy szczepienia przeciw Covid-19 jako wyraz troski o życie własne i naszych najbliższych.